I miejsce ząbkowickiego Orła na turnieju w Kłodzku!

Zawodnicy rocznika 2005 i młodsi w dniu 17 lutego br., udali się do Kłodzka na turniej halowy młodzików organizowanym przez tamtejszą Nysę. Z czterema zwycięstwami i jednym remisem okazali się najlepszą drużyną turnieju.

Oprócz „biało-niebieskich”, którzy w tym roczniku wystawili dwie ekipy, na parkiecie zameldowały się: MKS Nysa Kłodzko (dwie drużyny), Pogoń Duszniki Zdrój, Unia Złoty Stok, Piast Jawor, Orlik Kłodzko, Polonia Bystrzyca Kłodzka oraz Trojan Lądek Zdrój. Każdy mecz trwał 1x10 minut, a podzielone na dwie grupy zespoły rozgrywały spotkania każdy z każdym.

Po zakończeniu fazy grupowej drużyny, w zależności od miejsca zajmowanego w tabeli, rywalizowały o określone miejsca:

Mecz o 9 miejsce: Polonia Bystrzyca Kłodzka – Orzeł II Ząbkowice Śl. 1:1 k. 2:1

Mecz o 7 miejsce: JTS Piast Jawor – Trojan Lądek Zdrój 2:0

Mecz o 5 miejsce: Nysa I Kłodzko – Nysa II Kłodzko 2:0

Mecz o 3 miejsce: Unia Złoty Stok – Orlik Kłodzko 0:0 k. 1:2

Finał: Orzeł Ząbkowice Śląskie – Pogoń Duszniki Zdrój 2:0

Podczas zakończenia turnieju zostały rozlosowane nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem okazał się Kamil Jabłoński (Nysa I), bramkarzem Szymon Gołojuch (Unia Złoty Stok), a zawodnikiem całego turnieju Oliwier Ćwikła (Orzeł I).

„Udział w lokalnych turniejach jest potrzebny. Zawodnicy po wymagających meczach kontrolnych oraz mocnych turniejach przed ligą pozwolili sobie na trochę odskoczni. Każdy z zawodników z kadry miał możliwość pokazać swoje umiejętności w tych meczach. „- trener K.Cupiał

Wyniki:

Orzeł I Ząbkowice Śląskie – Piast Jawor 3:0 (Alan Madej, Karol Kowalczuk, Miłosz Samuel)

Orzeł I Ząbkowice Śląskie – Polonia Bystrzyca Kłodzka 3:0 (Filip Stuglik, Mathias Terlecki, Oliwier Ćwikła

Orzeł I Ząbkowice Śląskie – Nysa Kłodzko 1:0 (Stanisław Kozioł)

Orzeł I Ząbkowice Śląskie – Orlik Kłodzko 1:1 (Karol Kowalczuk)

Finał: Orzeł I Ząbkowice Śląskie – Pogoń Duszniki 2:0 (Miłosz Samuel, Stanisław Kozioł)

Orzeł I Ząbkowice Śl.: Maciej Szumny, Jakub Kuzakowski, Filip Stuglik, Oliwier Ćwikła, Cezary Kawecki, Karol Kowalczuk, Mathias Terlecki, Stanisław Kozioł, Miłosz Samuel, Alan Madej, Bartek Kluba