III miejsce w międzynarodowym turnieju API Cup Zakopane!

Międzynarodowy sukces młodzików Orła w Stolicy Tatr! [GAZETA ZĄBKOWICKA]

Młodzicy z Orła Ząbkowice Śląskie (rocznik 2005) zdobywają III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Gorący Potok API Cup w Zakopanem.

Przez trzy dni zawodnicy rocznika 2005 i młodsi rywalizowali na obiektach API arena. Spotkania rozgrywane były w systemie każdy z każdym dwóch grupach liczących po dziewięć zespołów. Mecze trwały 1x26 minut.

„Pierwsza półka, jeżeli chodzi o organizację turniejów w Polsce. Jesteśmy tu już po raz trzeci i tylko dziękować organizatorom za zaproszenie. Warunki piłkarskie i zakwaterowanie najwyższa jakość.”- trener Cupiał.

W tym roku udział w turnieju wzięło 18 drużyn, w których znalazły się prestiżowe drużyny tj. Pogoń Szczecin, FK Rukh Vynnyky (Ukraina), Kadra województwa Opolskiego, Reprezentacja Podhala czy macierzysty klub braci Żewłakow- Drukarz Warszawa.

Drugiego dnia „biało-niebiescy” mięli okazję skorzystać z wyjazdu do Szaflar, na termy „Gorący Potok”, które były sponsorem tytularnym turnieju. Na zawodników czekała rekreacja i odnowa biologiczna.

Wyniki:

I dzień: 16.03.18

Triumf Alwernia - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1-4 (Stanisław Kozioł, Oliwier Ćwikła 2x, Bartosz Kluba)

Zawrat Bukowina Tatrzańska- Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-4 ( Mathias Terlecki 2x, Stanisław Kozioł, Filip Stuglik)

Korona Beskidu- Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-2 ( Karol Kowalczuk 2x)

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Stary Sącz 0:0

II dzień: 17.03.18

Karol Wadowice- Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-0

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Drukarz Warszawa 0-2

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia-Stal Świdnica 2-0 (Stanisław Kozioł, Karol Kowalczuk)

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Pogoń Szczecin 1-0 (Miłosz Samuel)

III dzień: 19.03.17

I półfinał: Lechia Tomaszów Mazowiecki - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-0 (2-0 po karnych)

Mecz o III miejsce FK Rukh Vynnyki - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-1 (Karol Kowalczuk)

Emocje związane z obsadą pary finałowej trwały do samego końca, a o awansie w obu przypadkach decydowały rzuty karne. Tu lepsze okazały się Lechia Tomaszów Mazowiecki (2:0 po karnych z Orłem Ząbkowice Śl.) i Drukarz Warszawa (2:1 po karnych z FK Rukh Vynnyky). Ostatecznie w turnieju triumfowali „Lechici”.

Wyróżnionych przez organizatorów zostało trzech zawodników, w tym jeden ząbkowiczanin:

Najlepszy bramkarz – Jakub Kuzakowski (Orzeł Ząbkowice Śląskie)

„ Kolejne duże doświadczenie piłkarskie dla moich zawodników. Ciężka praca na treningach sprawiła, że potrafimy stawić czoła czołowym polskim „firmą” piłkarskim i nie mamy kompleksu gry z wyższymi zawodnikami. Gratuluję postawy moich podopiecznych, ponieważ kolejny raz zasygnalizowali swoją obecność dobrym występem w kraju.”- trener K.Cupiał

Klasyfikacja końcowa:

1. Lechia Tomaszów Mazowiecki

2. Drukarz Warszawa

3.Orzeł Ząbkowice Śląskie

4. FC Rukh Vynniki Ukraina
5. Akademia Piłkarska Stalowa Wola
6. Reprezentacja Podhala
7. Pogoń Szczecin
8. Karol Wadowice
9. Kadra woj.opolskiego
10.AP Goal Nawojowa
11. Polonia Stal Świdnica
12.MKS Sokół Stary Sacz
13.Talent Warszawa
14.FA Jędrzejów
15.Korona Beskidu
16.Triumf Alwernia
17.Beskidzka AP
18.Bukowina Zawrat

Orzeł Ząbkowice Śląskie: Jakub Kuzakowski, Robert Dąbkowski, Filip Stuglik, Bartosz Nocoń, Kamil Krzyżanowski, Oliwier Ćwikła, Cezary Kawecki, Miłosz Samuel, Damian Rapciak, Kamil Ostaszewski, Stanisław Kozioł, Bartosz Kluba, Mathias Terlecki trener: Krzysztof Cupiał

„Podziękowania kieruję w stronę miasta o pomoc finansową, do rodziców moich zawodników za niezawodne kibicowanie, oraz kierownikowi wyjazdu- Waldemarowi Kuzakowskiemu, który czuwał, żeby zawodnicy mięli najlepsze warunki i niczego im nie brakowało.”- kończy trener.