LTM: Udane debiuty i pokonana Sparta

Piątą kolejkę, w sobotni poranek przyszło rozegrać młodzikom młodszym, występującym w Lidze Terenowej ze Spartą Ziębice. Starsi rywale byli tego dnia zdeterminowani o sprawienie niespodzianki liderowi rozgrywek. Spotkanie lepiej układało się dla ząbkowiczan, którzy co rusz wybierali się pod pole karne Sparty. Swoich szans nie wykorzystali w pierwszej połowie Miłosz Samuel czy Hubert Szuszkiewicz. Tuż przed przerwą nastąpiła wymiana ciosów. Do siatki gospodarzy po rzucie rożnym trafił popularny „Szyszka”, jednak rywale zdołali wyrównać. Po zmianie stron ziębiczanie rzucili się do ataków, jednak po kilku kontratakach to Orzeł miał więcej do powiedzenia pod bramką rywala. Gola na 2:1 zdobył debiutant w kadrze trenera Cupiała- Kacper Piasecki (2007), grający na co dzień w drużynie trenera Lisieckiego. Okazje na podwyższenie mięli również Patryk Tomaszewski (debiut) oraz wracający po dłuższej przerwie Mathias Terlecki, który z miejsca stał się liderem środka pola. Kropkę nad „i” postawił Bartosz Kluba, który po zdobyciu bramki wykonał cieszynkę Mohameta Salaha, nie celebrując zwycięstwa nad swoim byłym klubem. W szeregach defensywnych dwoił się i troił Dawid Łaszczewski, który po jednym ze strzałów gospodarzy, wybił piłkę z pustej bramki.

„ W starciu ze starszą i dominującą warunkami fizycznymi Sparcie dało zauważyć się wiele plusów i dojrzałości. Jestem mile zaskoczony świetną postawą w debiucie Patryka i Kacpra – wyróżniających się zawodników w kadrze trenera Lisieckiego, a także pozostałych, którzy wykorzystali swoje atuty i charakterem zainkasowali trzy punkty. Powodzenia życzę również Sparcie- dotychczas najlepiej grającym rywalom w lidze.”- trener K.Cupiał

Sparta Ziębice – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:3

Bramki: Hubert Szuszkiewicz(as. Bartek Nocoń), Kacper Piasecki, Bartosz Kluba (as. Igor Skiba)

Orzeł: M.Kluba, B.Zawadzki, D.Łaszczewski, B.Nocoń, M.Terlecki, I.Skiba, H.Szuszkiewicz, M.Samuel, M.Nocoń, B.Kluba, K.Piasecki, P.Tomaszewski trener: K.Cupiał/T.Ryng