II LDM: Trzebnica odczarowana- Polonia pokonana!

Ważny sprawdzian w Trzebnicy czekał młodzików, którzy w spotkaniu o „sześć” punktów musieli stawić czoła drużynie walczącej o utrzymanie w lidze- Polonii. Mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie był zdominowany przez ząbkowicką ekipę, a swojej szansy dwa razy pod bramką rywali szukał Stanisław Kozioł. Sytuacji do 30 minuty było jeszcze kilka, a najbliżej był Robert Dąbkowski. Na przerwę to jednak trzebniczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem po błędzie w kryciu z ostatniej minuty pierwszej połowy i piłkę z 4 metrów do bramki wbił zawodnik Polonii. Po zmianie stron mocno uderzyła Trzebnica, która w 31 minucie mogła podwyższyć prowadzenie, jednak do końca powalczył Filip Stuglik, który wybił piłkę z pustej bramki. Długo nie trzeba było czekać na odwet. W dogodnej sytuacji stanął Karol Kowalczuk, jednak uderzył ze skraju pola karnego wprost w bramkarza. Popularny „Kowal” dwa razy się nie myli i w 46 minucie wykorzystał prostopadłe podania Alana Madeja pakując futbolówkę do siatki rywali. Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola. Na emocje kibice czekali do 60 minuty. Podanie kapitana zespołu- Filipa Stuglika przejmuje Alan Madej, który uruchomił w ataku Kamila Ostaszewskiego. Ten poprawił nieudaną próbę dryblingu mocnym uderzeniem zza pola karnego, a piłka, odbijając się od wewnętrznej części słupka zatrzepotała w siatce. Euforię podsycił gwizdek sędziego, który wraz z bramką rozbrzmiał na stadionie kończąc spotkanie.

„ Wygrała drużyna- niech żyje drużyna. Arcyważne trzy punkty udało się przywieźć z Trzebnicy, z którą zawsze gra nam się ciężko. Co do postawy moich zawodników cieszy fakt, że powalczyli do końca o korzystny wynik. Wciąż jednak musimy spoglądać w dół i mimo zajmowanego czwartego miejsca w lidze za drużynami z Wrocława i Lubina, pod nami takie firmy jak Górnik Wałbrzych, Polonia-Stal Świdnica, Lechia Dzierżoniów czy ekipa z Trzebnicy. W mocnej i wyrównanej grupie dwie drużyny będą musiały opuścić to towarzystwo na kolejny sezon.”- trener K.Cupiał

Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:2

Bramki: Karol Kowalczuk (as. Alan Madej), Kamil Ostaszewski (as. Alan Madej)

Orzeł: M.Szumny , M.Kluba, J.Kuzakowski, R.Dąbkowski, F.Stuglik, K.Krzyżanowski, C.Kawecki, K.Ostaszewski, K.Kowalczuk, S.Kozioł, A.Madej trener: K.Cupiał/T.Ryng