Młodzicy Orła wystąpili w Międzynarodowym turnieju Gniezno Cup!

Orzeł Ząbkowice Śląskie rocznika 2005 i młodsi w terminie 25-27.05.18 przebywali w Gnieźnie na Międzynarodowym turnieju Gniezno Cup. W grupie rywalizowali m.in. z Zawiszą Bydgoszcz, Anagni (Włochy), Calisia Kalisz, Górnik Konin czy miejscowe Mieszko Gniezno. W pierwszej stolicy Polski rywalizowały łącznie 24 zespoły.

W fazie grupowej drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym 1x23 minuty. Przed każdą z ekip w sobotę czekały cztery spotkania do rozegrania. Ząbkowiczanie zdobyli łącznie 5 punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażkę).

Wyniki:

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Mieszko Gniezno 3:0 (Oliwier Ćwikła 2x, Karol Kowalczuk)

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Calisia Kalisz 2:2 (Mathias Terlecki, Stanisław Kozioł)

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Górnik Konin 0:0

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Zawisza Bydgoszcz 0:4

„Organizacja turnieju jak zawsze na wysokim poziomie. Normą już jest, że chłopcy obracają się na turniejach w towarzystwie Lecha Poznań czy Wisły Płock. Poziom grania jest wysoki, a o triumfie sportowym decydują detale i koncentracja do końca”- trener młodzików Krzysztof Cupiał

Drugi dzień turniejowy zakończył rozgrywki ligowe, rozpoczynając fazę pucharową. „Biało-niebiescy” przegrali z liderem grupy włoskim Anagni 1:0 i zostali sklasyfikowani w grze o miejsca 13-16, gdzie czekał ich mecz pocieszenia z litewską drużyną Radviliski. Spotkanie skończyło się remisem 2:2, a bramki zdobywali Miłosz Samuel i Oliwier Ćwikła.

„Z powodów różnych w kadrze rocznika 2005 brakowało aż 4 podstawowych graczy, przez co szansę na wyjazd dostali zawodnicy rocznika 2006 i 2007, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, mimo dysproporcji w warunkach fizycznych. Myślę, że takie doświadczenie z pewnością zaprocentuje.”- podsumował zmagania podopiecznych trener K.Cupiał

Orzeł Ząbkowice Śl.: Maciej Szumny, Jakub Kuzakowski, Filip Stuglik, Kamil Krzyżanowski, Oliwier Ćwikła, Kamil Ostaszewski, Karol Kowalczuk, Mathias Terlecki, Stanisław Kozioł, Konrad Jamborski, Patryk Tomaszewski, Miłosz Samuel trener: Krzysztof Cupiał/Łukasz Lisiecki

W turnieju triumfował Lech Poznań. Miejsce drugie zdobyła Wisła Płock, a na trzecim stopniu podium uplasowało się FASE Szczecin. Do najlepszej ósemki turnieju dostały się także: Zawisza Bydgoszcz, Anagni (Włochy), Widzew Łódź, Polonia Bydgoszcz i Victoria Września.

PODZIĘKOWANIA KIERUJĘ W STRONĘ BURMISTRZA MARCINA ORZESZKA ZA POMOC W ORGANIZACJI TRANSPORTU DLA ZAWODNIKÓW, DO KIEROWNIKA DRUŻYNY WALDEMARA KUZAKOWSKIEGO ZA JEGO PRACĘ, ABY ZAWODNIKOM NIC NIE BRAKOWAŁO ORAZ DRUŻYNIE ZA ZAANGAŻOWANIE W TURNIEJ

TRENER